Recenze Dreamsky Combo-Meter TSC-4K TRIO

V dnešní recenzi se podíváme na nový měřící přístroj Dreamsky Combo Finder TSC-4K TRIO.
Jde o kompaktní 4k combofinder – první svého typu.
Přístroj nám zapůjčila firma Sapro s.r.o, která přístroj dováží.

TSC-4K TRIO slouží k vyhledávání , analýze, měření a nastavování zejména satelitního, terestriálního i kabelového televizního signálu.
Přístroj dále umožňuje měřit funkčnost internetového připojení i kamerových systémů.
Je určen pro profesionální použití, ale díky intuitivnímu a přehlednému rozhraní je ovládání snadné i pro laiky.
Přístroj měří hodnoty MER, BER, úroveň signálu, zobrazení spektra a k dispozici je i konstelační diagram. Podporuje nový kodek HEVC H.265 a za zmínku určitě stojí schopnost měření a zobrazení i 4K signálu, což se v dnešní době často nevidí.
Combo Finder je vyroben z tvrzeného plastu a dodáván společně s koženkovým obalem. Celková konstrukce působí velice bytelně.

Na přední straně nalezneme 5 Palcový TFT displej, který je velikostně naprosto dostačující a nemůže se stydět ani za kvalitu obrazu.
Dále na přední straně nalezneme čidlo D.O. , světelné kontrolky a tlačítka pro ovládání přístroje, která jsou při provozu podsvícená a umožňují tak dostatečnou viditelnost i ve zhoršených světelných podmínkách.

Na vrchní straně nalezneme F konektory pro připojení LNB a DVB-T/T2 a kabelovou televizi, konektor HDMI a tlačítko pro reset firmwaru.
Za zmínku stojí i postranní poutka např. Pro zavěšení na krk.

Na straně přístroje nalezneme konektor pro napájení, 12V výstup např. pro napájení kamer, ethernet a USB konektor pro upgrade firmware , ukládání snímku obrazovky a záznam TS streamu .
Na zadní straně potom nalezneme praktický vyklápěcí stojan a diodu pro přisvícení a kryt pod kterým je umístěná baterie .

Součástí balení je TSC-4K TRIO, stručný návod, nabíječka, BNC konektor, RCA audio/video kabel, mini jack kabel, 12V auto nabíječka, koženkový obal a praktický řemen pro zavěšení na krk.